Julie Plec pro TV Guide

19. července 2011 v 11:20 |  The Vampire diaries info
Tento rozhovor jsem objevila na the-vampirediaries.cz A musím říct, že to opravdu stojí za to přečíst si tenhle rozhovor. Je tam spoustu zajímavých věcí k třetí sérii.

Kdy a proč jste se rozhodli přivést zpátky Annu a Vicki?
Ze začátku 2. série jsme se začli bavit o tom, jak zábavné by bylo přivést zpět oblíbené postavy. Když jsme začali přemýšlet, kam Jeremyho zavede konec této série, přišli jsme na nápad, že bude Jeremy vídat osoby z jeho minulosti, což je důsledkem jeho oživení. Rozhodnutí přivést Vicki zpátky bylo okamžité, protože Kayla byla všemi milována a rozloučit se s ní bylo zdrcující. Anna měla velkou fanouškovskou základnu, a tak jsme se chopili příležitosti vzít postavu, jejíž smrt a naše drzost ji zabít publikum tak rozzuřila, a dali jsme jí zcela nový příběh. A to je teprve začátek.
Kdy se dozvíme význam toho, že Jeremy vidí mrtvé lidi?
Smysl nám to začne dávat v první nebo druhé epizodě, kdy se dozvíme, jak se projevují a odkud přišli. Až se začneme dostávat hlouběji do této série, pochopíme, že mají kompas a vlastní plán. (Kompas je samozřejmě jen metafora.) Budete muset počkat a uvidíte, zda to je nebo není ďábelský plán, ale myslím, že v okamžiku, kdy jsou v Mystic Falls nadpřirozené bytosti, bude někdo v nebezpečí. Otázkou je, koho máte radši? Nadpřirozenou bytost nebo člověka?
Co bude znamenat návrat Jeremyho bývalých lásek pro jeho současnou přítelkyni Bonnie?
Tady je skvěle vidět ten dvojsmysl toho, když čarodějky Bonnie varovaly před důsledky jejího jednání. Aby zachránila Jeremyho, jednala proti řádu přírody a teď se zjevně objevily nadpřirozené následky toho, co udělala. Ale zřejmě to bude mít i citové následky. Tyto dvě dívky Jeremy velmi miloval. S Bonnie je to příjemný, nový, vřelý, úžasný, zdravý vztah a zákonitě je to vždy právě ten zdravý vztah, který je zkoušen, když se vrátí ty nestálé.
Finále série přineslo další zásadní okamžik - polibek mezi Damonem a Elenou. Nemyslíte si, že jste fanouškům "Deleny" poskytli tento okamžik příliš brzy?
Cítila jsem, že je to prostě něco, co se muselo stát, aby se zakončil Damonův příběh této série. Jeho celá cesta byla, "Já si tě nezasloužím" a na konci série, když umírá, mu ona poví, "Ano, zasloužíš." Byla schopná mu to dokázat polibkem a řekla mu, že ho má ráda přesně takového, jaký je, a že se kvůli ní nemusí měnit. Myslím, že je to velmi důležité a opravdu pěkné zakončení této cesty. Samozřejmě že v jejich světě zakončení jedné cesty otevře cestu k dalším potížím.
Jak se to bude řešit v další sérii?
Je tu mnoho složitých pocitů souvisejících s tímto okamžikem. Nejsložitější je, že zatímco Stefan zachraňoval svému bratrovi život, Damon opět vyznával lásku přítelkyni svého bratra. Bude cítit smysl pro povinnost spojený s vinou, ale Damon dělá, to co dělá. Prozatím je Elenin přítel pryč, možná mrtvý, a Damon se jí jako přítel pokouší pomoct zachránit Stefana. A stát se může cokoliv.
Vrátí se Stefan na Eleninu narozeninovou oslavu?
Až se vrátíme zpátky, nikdo o Stefanovi neslyšel, nikdo ho neviděl a diváci nebudou vědět, kde byl ani čím si prošel, takže to bude velmi překvapující. Nejočekávanější chvíle v této epizodě je, co dá Damon Eleně k narozeninám a zda se Stefan objeví, aby sfoukl svíčky na dortu.
Třetí sérii nazýváte "Rokem Původních."
Na začátku uvidíme letmé pohledy do minulosti, na dobu, kdy byl Stefan opravdovým rozparovačem. Uvidíme jaké to bylo a jak si získal takovou pověst, že ho Klaus chce jako svého parťáka. Až se dostaneme ke druhé kapitole v polovině podzimu - začátku zimy, ponoříme se opravdu hluboko do historie Původní rodiny a několikrát se podíváme zpět do minulosti, přibližně na rok 1000. Budeme vyprávět příběh jejich původu, zjistíme odkud Klaus pochází, proč je takový jaký je, a proč tak zoufale potřebuje nějakou terapii nebo objetí. (Jestli toho Klause zkazí, tak ať si mě nepřejou.)
Vrátí se Elijah?
Ano. Nemůžu žít ve světě, ve kterém není Daniel Gillies součástí. Pro mě za mě může být klidně v dalším Bourne Identity (film Agent bez minulosti), ale i přes to ho donutím vrátit se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama